MIFARE KART

13,56 MHz RFID kart FUDAN CARD FM1108 / F08 - Proximity Kart

13,56 Mhz frekanslı , ISO14443A endüstri standartlarında içerisinde bir mikro işlemci ve anten barındıran kartlardır. 0-10 cm aralığında mesafelerde okuma/yazma yapabilmektedir. İçerisinde bulunan çipte 16 bitlik 4’er bloklar halinde 16 sektör bulunmaktadır.

 

Mifare Kartların Kullanım Alanları

Mifare kartlar, kredi ve ödeme kartları olarak tüm uygulamalarda, personel takip sistemlerinde puantaj kartı, toplu taşıma ulaşım kartları, oyun parkı kartları, müşteri sadakat uygulamarında puan ve indirim kartı olarak en yaygın olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunların dışında mifare kartlar ile öğrenci kartları, sıramatik kartları, ödeme/kantin/yemekhane kartı, uygulamaları içinde mifare kartlar sıklıkla kullanılmaktadır.

Mifare kartlar kopyalanmaya karşı korumalı ve uzun kullanım ömürleri sebebiyle en sık kullanılan rfid kart çeşididir.

13,56 Mhz frekansındaki okuyucular ile kart bilgileri kriptolu olarak okunup yazılabilmektedir. Günümüzde bir çok akıllı telefon üreticisi NFC uygulamarı için cihazlarında bu frekansı kullandığı için mifare kartlar bir çok mobil uygulama geliştirici tarafından da sıklıkla kullanılmaktadır.

Baskılı Mifare Kart Üretimi

Firmamız mifare / fudan / mango marka mifare kartların üretimini yapmaktadır.

Baskılı ve baskısız olarak kart siparişlerinizi

hızlı ekonomik ve yüksek baskı kalitesi ile ISO standartlarında üretmekteyiz.

Ücretsiz kart numunesi alarak kalitemizle tanışmak için satış temsilcilerimizi aramanız yeterli.


MIFARE BİLEKLİK

MIFARE ANAHTARLIK

MIFARE BİLEKLİK

Mifare Kart Geçiş ve Ödeme Sistemlerinde Kullanılan

Temassız ve Akıllı Bir Karttır.

Mifare Kart Nedir , kartların içerisine bir mikrochip ve mini bir yazılım yüklenmiş akıllı kartlardır. Temassız Akıllı Kart ve Ön Ödemeli Kart Sistemi yada turnike geçiş sistemlerinde kullanılarak akıllı kart okutucuya yaklaştırılarak temassız (örneğin Dıt Kart) okutma işlemi yapılabilen akıllı kart çeşididir. Bir banka hesabına bağlı olmadan kredi kartlarında olduğu gibi bir kredi limiti bulunmaz. Kartın üzerine yüklenen tutar kadar harcama yapılabilir.

 

Mifare Kart Teknik Özellikleri

 

Üretici Mango veya Fudan Microelectronics

 RF Protokol: ISO 14443 A

 Frekans: 13,56 Mhz

 Hafıza: 1 Kb

 Okuma Mesafesi : 5-10 cm

 Ölçüler : CR80 (85,60 x 53,98 mm)

 Kalınlık : 0,84 mm

 Malzeme : PVC

 Baskı Seçenekleri : Thermal Baskı, Re-transfer baskı yapılabilir. 

 Paket İçeriği: 200 Adet/Kutu

 

Mifare kart üretimi ISO kalite belgeli tesisimizde yüksek baskı kalitesi ile yapılmakta olup, en uygun fiyat ve en hızlı üretim süresi ile adresinize teslim edilmektedir. 

Neden Mifare kart kullanmalıyım?

Günümüzde müşterilere en iyi desteği sunan şirketler büyümeyi başarıyor. Bunun için de ayrı ayrı müşteriler olarak onları tanımak zorundayız, Müşterilerimizi daha iyi tanımak için onların harcamalarını iyi takip etmek zorundayız.

Bu konuda kullanılan müşteri takip sistemi ile (CRM) müşterileriniz alışverişlerinde sizi tercih ediyorlar. Müşterilerinizin sizi tercih etmeleri için müşteri kartı sistemi ile sizi rakiplerinizden bir adım öne taşıyoruz. Mifare kartlar firma logonuz ve size özel tasarımlar ile yüksek baskı kalitesinde mifare kart tesisimizde üretilmektedir.

RFID KART ÇEŞİTLERİ

Dışarıdan bakıldığında tıpatıp aynı gibi görünen RFID kartlar çok değişik standartlarda olabilmektedir.

RFID kartlar içinde kullanılan microchip’lerle anılmaktadır. EM4102, T5557, Hitag1, Mifare gibi.

Atmel, Infineon, Philips, Legic, TI, ST, EM-Marin, Inside, Felica bu konuda üretim yapan firmalardan bazılarıdır.

Çalışma frekanslarına göre RFID kartlar 3 temel gruba ayrılır.

LF KARTLAR ( Düşük frekans ) Bu tip kartlar 30 – 300 KHz frekans aralığında çalışırlar. Yaygın olarak 125 Khz frekansını kullanırlar. Düşük data alanına sahiptirler. Güvenlik bir çoğunda yoktur veya yetersizdir. Kolayca kopyalanabilirler. Bu kartların 64 bit data alanına sahip olanları özel olarak Proximity olarak bilinmektedir. Proximity yaygın bir standart olduğu için bir çok chip üreticisi konfigürasyonlarını data alanı daha büyük olsa bile proximity’ ye göre ayarlamaktadır. Bunun anlamı bir proximity kartın içinde bir çok farklı chip’in olabileceğidir. Bunların bazıları sadece okunabilir, bazıları da hem okunabilir hem de yazılabilirdir. EM4102 ( sadece okunabilir ), T5557 ( okunabilir / yazılabilir ) iki farklı örnektir. Yazılabilir olanlarda kart numarasını değiştirmek mümkündür. Bu frekansta çalışan kartların kullandığı en bilinen chip’ ler EM4100, EM4102, GK4001, EM4450, EM4550, Atmel T5557, Atmel T5567, Hitag1, Hitag2, HitagS dir.

HF KARTLAR ( Yüksek frekans ) : Bu tip kartlar 3 – 30 MHz frekans aralığında çalışırlar. Yaygın olarak 13.56 MHz frekansını kullanırlar. Kopyalanmaya ve okunmaya karşı güvenlidirler. Sürekli şifreli modda çalışırlar. Personel bilgileri için gerekli data alanına sahiptirler. Hem karttan okuma hem de karta yazmayı desteklerler. Bu frekansta çalışan kartlara örnek olarak Mifare, Fudan,  I CODE SLI, Legic MIM ailesi, Ti2048, SR176, Atmel AT88RF020, ST SRIX4K verilebilir.

UHF KARTLAR ( Ultra yüksek frekans ) : Bu tip kartlar 300Mhz – 3 Ghz frekans aralığında çalışırlar. UHF kartlar personel kontrolü için genelde kullanılmamaktadır. Bu frekansta çalışan kartlardan bazıları AD-820, AD-821, U CODE HSL dir.


RFID Nedir?

RFID , ingilizce RADIO FREQUENCY IDENTIFICATION açılımının kısaltmasıdır. Radyo frekansı ile haberleşen ve içinde bilgi depolayabilen chip teknolojisi olarak da tanımlanabilir. Chip’ in kullandığı frekansa, hafızaya, haberleşmede kullanılan protokole ve ürünün şekline göre çok farklı RFID tipleri vardır. Bir RFID ürünü kart şeklinde olabileceği gibi, disk, tüp veya herhangi bir geometride de olabilir. Disk şeklinde olanları TAG olarak adlandırılmıştır. Bilgi alışverişi sırasında tamamen radyo frekansı kullanıldığı için temassız kontrol sistemi olarak da bilinmektedir. Bugün bilgi depolayabilen tanımlama için teknolojinin ulaştığı son noktadır.


RFID KART NEDİR?

RFID teknolojisine sahip ürünler pasif ve aktif olmak üzere 2 temel sınıfa ayrılır. Pasif tipteki ürünlerin içinde bir pil kaynağı yoktur. Gerekli enerjyi kendilerini okuyan cihazların antenlerinden dolayı oluşan elektrik alanından elde ederler. Bu yüzden ömürleri yaklaşık 100 yıl gibi uzun bir süredir. Ancak okuma mesafeleri kullanılan frekansa da bağlı olarak oldukça kısadır. Aktif ürünler ise enerji elde etmek için dahili bir enerji kaynağı bulundurur. Bu kartların ömürleri genelde 5-10 yıl civarındadır. Ancak okuma mesafeleri daha uzundur. Ülkemizde otoyollarda kullanılan OGS sistemi aktif, KGS sistemi ise pasif ürün grubuna ait birer örnektir. RFID teknolojisi bugün tüm dünyada yaygın bir kullanım alanına sahiptir. Personel kontrolü, ürün ve hayvan takibi, güvenlik bunlardan sadece birkaçıdır. RFID kartların yüksek güvenliğe sahip olanları Dünya’da kimlik kartı ve kredi kartı olarak da kullanılmaktadır.

Akıllı Kart Kullanım Alanları

Finans

Temassız ödeme kartları

Akıllı banka ve kredi kartları

Sağlık

Birçok ülke, milli sağlık sistemlerinde akıllı kart kullanımı ile sağlık sistemlerini yeniden yapılandırmaktadır.

IT (Secure E-business)

Sanal dünyanın gelişiminin önündeki en büyük engel olan “güvenliğin” sağlanması amacı ile akıllı kart önemli bir işlev yürütmektedir. Bütün sanal dünya kullanıcıları PC’leri üzerindeki akıllı kart okuyucusu ile kimliklerini genel ağlar üzerinde (internet, intranet, extranet) sağlamaktadırlar.

Ulaşım Akıllı kart kullanımının en yaygın uygulaması ulaşım alanında da yaygın olan şehir içi toplu taşıma çözümlerine ilaveten elektronik ve otomatik check-in için hava uçuşunda da kullanılmaktadır.

Kimlik Akıllı karta dayanan kimlik (ID) uygulamaları birçok farklı alanda kullanılmaktadır.

Okul kimlikleri

Sürücü belgeleri

Müşteri Kartları

Perakende sektöründeki akıllı kart uygulamaları gün geçtikçe artmaktadır. Müşteri bilgileri ve müşteriye özel uygulamalar için perakendeci işletme kartları akıllı kartlara dönüşmektedir. Spor kulüplerinin taraftar (fun club) kartları bu nitelikteki bir başka uygulamadır.
MIFARE KART ÜRETİMİ 

Mifare kart üreticisi KartOfis ile tanışmak ve ücretsiz numune üretimi yaptırmak için bizi aramaktan çekinmeyin 0212 909 55 65

ANAHTAR: Mifare kart , mifare kart üretimi, mifare firması, mifare okuyuculu kart, mifare kart imalatı üretim, rfid müşteri kartı, rfid mifare plastik kart, rfid kart, akıllı kart, mifare okuyucu, pvc kart, baskılı kart

mifare kart fiyatı, mifare kart üretimi, baskılı mifare kart çeşitleri, mifare otel kapı kartı, mifare kart sistemleri, mifare kart okuyucu